Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ susirinkimas Spausdinti
Parašė Administrator   
Ketvirtadienis, 23 Liepa 2015 10:20

                       Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ susirinkimas

                      Š.m. liepos mėn. 3 d.  Noreikiškėse įvyko Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ (toliau LMS „Gamta“ ) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas.   Jame dalyvavo atstovai iš 29 juridinių asmenų. Ataskaitą apie nuveiktus darbus pristatė  LMS „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas. 

          Darbų , kurie  nuveikti per paskutinius ataskaitinius tris metus yra išties daug.

        LMS „Gamta“ plėtra ir populiarumas.   Draugiškas, nuoširdus požiūris į medžiotoją ir gamtą, populiari finansinė – ekonominė politika lėmė tai, kad per ataskaitinį laikotarpį LMS „Gamta“ gretos patrigubėjo, šiuo metu jungiame beveik 5 tūkstančius medžiotojų ,  turime 36 juridinius asmenis, veikia 12 skyrių, dirba 12 etatinių darbuotojų, medžiotojai duomenis medžiotojų sąvadui gali pateikti 22 šalies vietose, organizuojame medžioklės trofėjų apžiūras ir t.t.  Kartu su Sūduvos medžiotojų sąjunga jungiame apie 30 proc. Lietuvos medžiotojų.    Džiaugiamės tuo, kad mūsų gretose yra moderni šaudykla „Medžiotojų sostinė“, o Sūduvos medžiotojų sąjungos įrenginėjamos šaudyklos darbai įgauna pagreitį.

          Švietėjiška veikla.  LMS „Gamta“ valdybos pozicija,  ruošti medžiotojus  ir medžiotojus – selekcininkus tik specializuotose mokymo klasėse pasiteisino . Mokymo klasės yra įrengtos Vilniuje ir Alytuje.   Alytuje mokymo klasės , kuri įrenginėjama Vidzgirio pagrindinės mokyklos patalpose, funkcijos daug platesnės, ji atitinka gamtos pažinimo centro kriterijus, joje  LMS „Gamta“ Alytaus skyriaus medžioklės trofėjų ekspertai nemokamai skaito paskaitas miesto ir rajono moksleiviams įvairiomis gamtos pažinimo temomis, šios klasės veikla įtraukta į Alytaus miesto švietimo skyriaus programą, ją vien 2014 metais aplankė virš 300 moksleivių. Alytaus miesto savivaldybė, matydama darbo rezultatus, šio gamtos pažinimo centro modernizavimui 2015 metais skyrė beveik 140 t.lt. Manome, tai bus analogo neturintis mokymo centras, kurio visą ekspozicinę dalį bus įrengusi LMS „Gamta“ savo lėšomis.  Be to dar laukia 200 m2  nepanaudoto ploto, apie kurio panaudojimo perspektyvą kol kas net nedrąsu kalbėti...

             Visada norisi parodyti, kaip turi būti organizuojamos medžioklės  laikantis visų tradicijų, todėl kasmet, LMS „Gamta“ organizuoja mokomąsias paukščių medžiokles. Norisi pasidžiaugti, kad šiose medžioklėse daugiausiai dalyvauja medžiotojai, kurie nepriklauso klubams ir būreliams.

      Medžioklės parodos.  Kiekvienos medžiotojus vienijančios visuomeninės organizacijos aukščiausias darbo įvertinimas, tai gebėjimas organizuoti medžioklės trofėjų parodas.  2014 m. lapkričio mėn. LMS „Gamta“ ir Sūduvos medžiotojų sąjungos Marijampolės mieste atidarė savo pirmą respublikinę medžioklės trofėjų parodą. Nesitikėjome tokio populiarumo.  Parodos atidaryme dalyvavo 46 klubai ir būreliai, iškilmingoje eisenoje žygiavo  daugiau kaip 800 žmonių... Šios šventės LMS „Gamta“ ir Sūduvos medžiotojų sąjungos  laukė beveik 20 metų. Lietuvos medžiotojai iš visos Lietuvos į parodą pristatė virš 1500 įvairių medžioklės  trofėjų, čia buvo visko, nuo piešinių, knygų , nuotraukų, ženkliukų, iškamšų , apsaugų ir t.t. Visko neįmanoma išvardinti...   Ruošiant parodą nenuilstamai dirbo: Gedvydas Pėtelis, Jelena Tučina ,  Romualdas ir Povilas Marcinkevičiai,  Raimondas Ribačiauskas, , Kęstutis Barišauskas, Romualdas Tarasauskas, Valdemaras Sesickis, Mantas Lesniauskas, Rūtenis Lukašaitis.   Atskirą ekspoziciją paruošė LMS „Gamta“  Varėnos skyrius, prezidentas Arvydas Strazdas, Marijampolės gaisrininkai, Marijampolės miškų urėdija , A.Stulginskio universiteto  Miškų fakulteto medžioklėtyros laboratorija, UAB „Graderlitas“  ir t.t. . Paroda veikė 2,5 mėnesio, ją aplankė  4781 lankytojas iš visos Lietuvos, delegacijos buvo iš Lenkijos, Latvijos, Estijos,  tai fantastinis pasiekimas.... .  Parodos  trofėjus  vertino  37 medžioklės trofėjų ekspertai ir stažuotojai, kuriems vadovavo vyr. medžioklės trofėjų ekspertas doc. dr.  Kęstutis Pėtelis,  379 medžioklės trofėjai yra apdovanoti medaliais ir diplomais, t.t. auksas :  92, sidabras – 136, bronza – 151.    Visą parodos lankymo laikotarpį parodą kokybiškai pristatinėjo Gedvydas Pėtelis su medžioklės trofėjų ekspertų komanda....  Paroda pavyko, pamatėme savo klaidas, žinome kaip jas taisyti.  Norime pasidžiaugti , kad į parodą priėmėme visų trofėjus, neskirstėme žmonių pagal priklausomybę draugijoms, nereikalavome pinigų.....tai mūsų garbės reikalas.

     Šiemet pirmą kartą LMS „Gamta“ istorijoje pradėjome dalyvauti įvairiuose renginiuose , svarbiausias – tai  tarptautinė medžioklės paroda Kaune.  Pavyko, buvo puiki ekspozicija, parodoje   vadovu dirbo Gedvydas Pėtelis, talkino LMS „Gamta“ Trakų, Kauno, Varėnos  ir Alytaus skyriai.

         Demokratija.  Mūsų jau pats buvimas Lietuvos medžiotojų bendruomenėje užtikrina demokratijos pagrindus, suteikia medžiotojui galimybę rinktis.  LMS „Gamta“ plėtra daug ką priverčia prakaituoti, ieškoti būdų kaip mus sustabdyti, daugeliu atveju ne visada garbingais keliais ir būdais.  Apie problemas esame informavę Aplinkos ministerijos ministrą , kitus aukštus pareigūnus. Tačiau seimo nario , LMŽD atstovo, Andriaus Palionio 2015 06 16 užregistruotos LR Medžioklės įstatymo 14 straipsnio 6 dalies 2 punkto ir 15 straipsnio 4 dalies  pataisos bloškia į praeitį. Jų esmė tame, kad medžiotojų sąvadą (o tuo pačiu kitų medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų narių įskaitą) gali tvarkyti tik ta medžiotojus vienijanti  visuomeninė organizacija, kuri  savo skyrius turi ne mažiau kaip  trijuose ketvirtadaliuose Lietuvos savivaldybių.  Supraskime teisingai, nuo š.m. liepos mėn. 1 d. Lietuvoje turėjo būti tik viena medžiotojus vienijanti visuomeninė organizacija – tai Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.   Visada galvoju, ko verta priesaika, kai įsipareigojame ginti konstitucinius šalies pagrindus, žmogaus teises ir pareigas. Kas būtų, jeigu Lietuvos didžiausiai politinei  partijai, būtų pavesta tvarkyti kitų partijų narių įskaitą...... Juolab, kad šios pataisos buvo skubiai pridėtos prie svarstomų pataisų apie naktinio matymo optikų įteisinimą.   LMS „Gamta“ valdyba yra labai nepopuliari įtakingų medžiotojų tarpe tuo, kad pasisako prieš šių optikų panaudojimą  dėl paprasčiausios priežasties:  technikos progresas nesustabdomas, o gyvūno pojūčiai ( klausa , regėjimas, uoslė ir „šeštasis jausmas“ arba nuojauta) praktiškai nekinta, be to naktis – tai vienintelis paros laikas, kai jis gali dalinai jaustis saugiai. Jeigu čia mes įsikišame.........  Manau medžiotojas turi gerbti gyvūną, įdėti pastangų ir žinių jį sumedžiojant.  Be to jau dabar karinėje pramonėje bandomos „protingos kulkos“, negi jų irgi reikės.  Savo nuomonę LMS „Gamta“ vadovai š.m. birželio mėn. 30 d. išsakė LR Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitete ir buvo išgirsti.

        Aišku, medžioklės įstatymas morališkai pasenęs, reikalauja pataisymų, juolab, kad pats laikas atsižvelgti į Konstitucinio teismo išvadas.

            LMS „Gamta“ susirinkimas praėjo sklandžiai, nariai kaip niekad buvo vieningi priimant sprendimus ir aptariant LMS „Gamta“ perspektyvą ir plėtros klausimus. Trijų metų laikotarpiui LMS „Gamta“ prezidentu vienbalsiai perrinktas Raimondas Ribačiauskas, išrinkta nauja valdyba: p- kas Gedvydas Pėtelis, nariai: Arvydas Strazdas, Kęstutis Barišauskas, Algimantas Lacis ir Linas Kuzminskas; garbės teismas, jo pirmininkas Kęstutis Pėtelis bei revizinė komisija, p-kas  Saulius Paknys.

           LMS „Gamta“ prezidentas     Raimondas  Ribačiauskas

   

Atnaujinta Ketvirtadienis, 23 Liepa 2015 10:32